


29 Stycznia odbyła się wycieczka klasy III A do Katowic do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Ten krótki poniższy cytat ze strony Muzeum jest chyba najlepszą zachętą do odwiedzenia tego miejsca. „Odwiedzając nasze wystawy, przeżyją Państwo niebywałą podróż w czasie – nasza ekspozycja przeniesie Was w czasie o ponad 40 lat w przeszłość. 40 lat,…
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły kibicowali i pomagali w organizacji rozgrywek sportowych w gliwickiej Hali Arena. Tym razem młodzież wzięła udział w biciu rekordu frekwencji na meczu koszykówki w Polsce. W składzie ponad 30 osobowym uczniowie wspierali zawodników głośnym dopingiem oraz pięknym biało czerwonym strojem. Dużą część Wolontariuszy, którzy pomagali organizatorom stanowili uczniowie klas…
W listopadzie br. uczniowie niektórych klas gimnazjalnych uczestniczyli w warsztatach dotyczących chorób związnych z zaburzeniami jedzenia. Niestety lekarze diagnozują anoreksję i bulimię u coraz młodszych osób, a skala problemu wciąż rośnie. Zachęcam do obejrzenia filmu zawierającego bardzo ważne informacje na temat tych chrób.
W piątek 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasy 2c i 2f wraz z wychowawcami przygotowały piękną akademię. „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.” (M. Twain) W dniu dzisiejszym raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły, nam uczniom oraz całej społeczności IV LO w Gliwicach….