


Klasa 1D postanowiła zintegrować się w naszym pięknym mieście na łonie natury. Mimo niezbyt przyjaznej pogody wspólne spędzenie czasu i poznawanie siebie ociepliło nasze serduszka i aurę. Miło wspominamy te chwile. Małgorzata Kobylińska
Kolejną rocznicę zjednoczenia Niemiec świętowaliśmy w Auli na dużej przerwie – było pysznie (lecker!!!) Młodzież spisała się na 🥇 Na lekcjach analizowaliśmy polityczne i kulturowe skutki tego wydarzenia korzystając m.in. z kart pracy wydawnictwa Klett. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy i wszystkich niezdecydowanych zapraszamy za rok! Klett#tagderdeutscheneinheit#trachten 🤣
Poniedziałek był wyjątkowym dniem, klasa 1d i 1c wraz z wychowawcami miała przyjemność artystyczną, uczestniczyć w spektaklu ,,Cholonek” w teatrze Korez w Katowicach. Tematyka jest nam szczególnie bliska, ukazuje życie Ślązaków w czasach wojny i po jej zakończeniu. Można było nie tylko posłuchać gwary śląskiej, ale zobaczyć różnego rodzaju obyczaje, które są popularne „w naszej…
Finał Projektu „Rok Szkolnej Aktywności” koordynowanego przez Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych: Projekt IVLO w Gliwicach: „ Kwiatowa Strefa Nadziei” w Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Przygotowania związane z realizacją projektu trwały już od wielu miesięcy. Systematycznie odwiedzaliśmy podopiecznych hospicjum. Przygotowywaliśmy dla nich małe koncerty muzyczne, domowe wypieki, „uśmiechnięte” owoce, ręcznie robione kartki…