


4 kwietnia 2022 r. po raz szósty – po covidowej przerwie – odbył się Konkurs Gwary Śląskiej „Jo je ze Ślonska”. Ilość uczestników zaskoczyła organizatorów – p. Joannę Sorembę i Joannę Paletę. Atmosfera była swojska, a wykonywane przez uczniów zadania pełne humoru. Zespoły układały słownik wyrazów śląskich ( wszyscy znali brele, bajtla, bele kaj), prezentowali…
Tydzień kolorów był różnorodny jak nasza klasa 1D. Miał tyle odcieni, ile osobowości mieści się w sali numer 205. Życzymy całej szkole tak kolorowej i radosnej atmosfery na resztę roku szkolnego i dłużej. Małgorzata Kobylińska
04 Marca 2020r. klasa 2c wraz z p. Dzigorzewską i p. Malczewską wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem było odwiedzenie Muzeum Pana Tadeusza. Mieliśmy okazję poznać bliżej życiorys, historię oraz „samego” poprzez popiersie Adama Mickiewicza. Eksponaty wzbudziły w nas zainteresowanie, ale nie tak bardzo jak lekcja nauki pisania piórem. Byliśmy jak małe dzieci…
Dzisiaj 1 c na lekcji biologii odwiedziła „żabi” zakątek położony niedaleko naszej szkoły. Czy lubicie żaby – te zielone lub brunatne, miłe i ciche zwierzęta? My tak! Chociaż reakcja niektórych uczniów na widok tych sympatycznych stworzeń była … bardzo emocjonalna 🐸🐸🐸 Meldujemy zatem: WIOSNA NADESZŁA!