

13 września 2023 r. uczniowie klasy 4c wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych z chemii organicznej.
29 września – 3 października 2025 Miniony tydzień był wyjątkowy – obchodziliśmy Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej, poświęcony budowaniu empatii, zrozumienia i odpowiedzialności za klimat naszej społeczności. W ramach akcji w każdej klasie odbyły się projekty pod hasłem „Stop przemocy”, a klasy maturalne uczestniczyły w zajęciach dotyczących radzenia sobie ze stresem.Psycholog i pedagodzy prowadzili warsztaty oraz…
I. Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Prof. Anna Mainka – wykład: „Pyły atmosferyczne a skutki zdrowotne” Badania laboratoryjne: „Zanieczyszczenia powietrza” II. Zakład Geochronologii i Badań Izotopowych Środowiska Prof. Danuta J. Michczyńska – wykład „O źródłach cykliczności w zmianach klimatu Ziemi” Laboratorium: datowanie archeologiczne z zastosowaniem izotopu 14C. Uczniowie wysłuchali wykładu Prof. Danuty J. Michczyńskiej….
„Na tropie robali i martwego drewna – czyli klasa 3d w mikołowskim ogrodzie botanicznym” W piękny, słoneczny piątek 19 września 2025 r. klasa biol-chem pod opieką pani A. Sadowskiej-Skowron i pani K. Mikszy wyruszyła do Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Dwie grupy uczniów kolejno brały udział w grze terenowej i łapaniu owadów. Było dużo śmiechu i samozaparcia,…