6 listopada zainteresowani uczniowie wzięli udział w zajęciach na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki. Zajęcia prowadził dr inż. Tomasz Bury / Kierownik Pracowni Techniki Jądrowej. Tematem wykładu były “Jądrowe metody generacji ciepła i elektryczności” dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak wytwarzana jest energia jądrowa oraz jak działa i jest zbudowany reaktor jądrowy. Uczniowie przeprowadzili pomiary promieniotwórczości z…
Po raz kolejny dołączamy do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspierając działania na rzecz zdrowia i życia dzieci! Gramy w ramach Sztabu GTW Gliwice #335, bo pomaganie to dla nas coś naturalnego. Szkoła to nie tylko nauka, ale też kształtowanie postaw – empatii, solidarności i odpowiedzialności za innych. Dlatego znów jesteśmy razem w tym wyjątkowym dniu….
19 października uczniowie brali udział w wykładach, warsztatach, obserwacjach astronomicznych na wydziale Fizyki, astronomii i Informatyki stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego organizowanych przez zespół HYADES. Wykłady dotyczyły komety Atlas, którą można było obserwować profesjonalnym sprzętem a także miisji Hyades. Z wielkim powodzeniem chłopcy uczestniczyli w warsztatach rakietowych. Następnie obserwowali planety, ich księżyce i wybuchy na Słońcu przez…
13 września 2023 r. uczniowie klasy 4c wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych z chemii organicznej.