13 września 2023 r. uczniowie klasy 4c wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych z chemii organicznej.
6 listopada zainteresowani uczniowie wzięli udział w zajęciach na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki. Zajęcia prowadził dr inż. Tomasz Bury / Kierownik Pracowni Techniki Jądrowej. Tematem wykładu były “Jądrowe metody generacji ciepła i elektryczności” dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak wytwarzana jest energia jądrowa oraz jak działa i jest zbudowany reaktor jądrowy. Uczniowie przeprowadzili pomiary promieniotwórczości z…
Ofiarowany czas, obecność, życzliwość- dla starszych, samotnych, schorowanych ludzi –BEZCENNE!!!! Kolejny nasz odruch serca to wizyta w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gliwicach. Niezwykle poruszające i emocjonalne doświadczenie. Odwiedziłyśmy tam sześć pań i czterech panów. Zaskoczenie, radość, wdzięczność tych ludzi nie do opisania.
Pod tym hasłem w miniony piątek w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱 Była to wyjątkowa podróż przez dzieje Polski — od początków państwowości aż po współczesność.Uczniowie klas 1–4 zabrali nas w historię nie faktami, lecz emocjami — poprzez taniec, wiersze, filmy i utwory muzyczne, które przywołały najważniejsze momenty…