
Wykonaj świąteczną zawieszkę

W dniu 1 czerwca grupa uczennic z klasy 1c i 1 d uczestniczyła w wyjątkowej wycieczce po Gliwicach, zorganizowanej przez bibliotekę szkolną. Wycieczka była wyjątkowa, bo „przewodniczkami” po odwiedzanych miejscach były same uczestniczki, które wcześniej przygotowały opisy odwiedzonych miejsc. Dziewczyny przybliżyły wydarzenia z historii Gliwic, z uwzględnieniem miejsc i wydarzeń opisanych w tetralogii gliwickiej Horsta…
08.04 odbył się „Zwiastun Dnia Ziemi” organizowany przez Wydział Inżynierii środowiska i Energetyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Uczniowie klasy 2 B i 3 B poznali Mobilny ambulans z aparaturą pomiarową jakości powietrza, odwiedziła wydziałowe laboratoria oraz wzięła udział w wykladzie pt. Energetyka 100% odnawialna. Fikcja czy przyszłość? – wykład o implementacji odnawialnych źródeł energii….
4 e w ambulansie czyli wizyta w Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu 🩺🩻💊 Uczennice klasy 4 e, wraz z panią B. Januszewską-Hasiec i panem Maksymilianem Grzegorzkiem, zwiedziły CSM – nowoczesny ośrodek edukacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Dzięki zaawansowanej technologii studenci kierunków medycznych mają tu możliwość kształcenia umiejętności ratowania ludzkiego życia i zdrowia na nowoczesnych…
Ofiarowany czas, obecność, życzliwość- dla starszych, samotnych, schorowanych ludzi –BEZCENNE!!!! Kolejny nasz odruch serca to wizyta w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gliwicach. Niezwykle poruszające i emocjonalne doświadczenie. Odwiedziłyśmy tam sześć pań i czterech panów. Zaskoczenie, radość, wdzięczność tych ludzi nie do opisania.