
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Wyjazdy integracyjne do Ustronia to już tradycja naszej szkoły. Bo cóż może być lepszego od pięknych górskich widoków, pysznego jedzonka, zgranej ekipy oraz super spędzonego czasu. W poniedziałek 25 września 2023 r. Czantorię Wielką zdobyły klasy 1c , 1e oraz 1f wraz z p. Sorembą, p. Chudobą- Skop, p. Domanską, p. Misztelą i p. Malczewską….
„Mroczne spotkanie z Balladyną” było niezwykle udane. Aktorzy z Teatru Nowego w Zabrzu: Joanna Romaniak i Andrzej Kroczyński, którzy biorą udział w przedstawieniu „Balladyna” zaprosili nas do uczestnictwa w tzw. próbach stolikowych. Wspaniale było obserwować aktorów przy pracy, a także zobaczyć, że także w naszych uczniach drzemią niezwykłe aktorskie talenty! Dziękujemy! Byliście wspaniali!
28 lutego 2020 r. klasy 2 e, 2 b i 3 c pod opieką Pani Joanny Palety, Joanny Soremby i Małgorzaty Nowak udały się do Krakowa, aby przemierzyć to miasto ścieżkami Stanisława Wyspiańskiego i innych modernistycznych cyganów. Program był intensywny. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Rydlówki, gdzie utrwaliliśmy wiedzę na temat „Wesela” ( przecież jest to lektura…
Jak przyjemnie i pożytecznie spędzić czas, czekając na wakacje? Z Van Goghiem! Uczniowie 2B i 2E, 22 czerwca wybrali się do Wrocławia na wystawę ,,Van Gogh multi-sensory exhibition”. Można się było znaleźć pośrodku wyświetlanych animowanych obrazów. Podkład muzyczny, fragmenty listów Vincenta do Theo, odczytywane przez lektora przybliżały życie, rozterki, przeżycia, ciemne zakamarki duszy artysty. Potem…