
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”. Jan Twardowski 29 kwietnia pożegnaliśmy uroczystą akademią tegorocznych maturzystów. Był to szczególny i niezapomniany dzień dla uczniów, którzy zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią. Pierwszą część uroczystości rozpoczęła przemówieniem Pani Dyrektor Aneta Paździor, która wręczyła także dyplomy wyróżniającym się abiturientom….
Warto pamiętać o historii, o doświadczeniach, przeszłości państwa i nas samych. Takiej refleksji miała służyć akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowana przez uczniów klasy 1 e, 2 b i 3d4 pod opieką p. Marzeny Kuklińskiej-Kusy i p. Joanny Palety pokazywała, jak trudne do pielęgnowania są podstawowe prawa człowieka, podkreślała, że łatwo wziąć…
29 Stycznia odbyła się wycieczka klasy III A do Katowic do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Ten krótki poniższy cytat ze strony Muzeum jest chyba najlepszą zachętą do odwiedzenia tego miejsca. „Odwiedzając nasze wystawy, przeżyją Państwo niebywałą podróż w czasie – nasza ekspozycja przeniesie Was w czasie o ponad 40 lat w przeszłość. 40 lat,…
W poniedziałek 30 maja od 11:30 do 16:30 odbywały się w naszej szkole dni otwarte. Po raz pierwszy od kilku lat mieliśmy okazję przywitać ósmoklasistów w murach czwórki, porozmawiać z nimi i przybliżyć im naszą codzienność. Uczniowie klas 3B i 3D, jako przedstawiciele najstarszego obecnie rocznika, entuzjastycznie podeszli do oprowadzenia być może przyszłych szkolnych kolegów….