
W dniu 11.10.2022r. klasa 1c wraz z wychowawcą Panem Wiejowskim i Panią Sadowską odwiedziła Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie podziwiali wystawę „Przyszłość jest dziś” oraz uczestniczyli w laboratoriach chemicznych i biologicznych. Zajęcia były ciekawe a doświadczenia i eksperymenty bardzo uczące. Przy okazji uczniowie zwiedzili Warszawę i zachwycili się tym pięknym miastem.
I. Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Prof. Anna Mainka – wykład: „Pyły atmosferyczne a skutki zdrowotne” Badania laboratoryjne: „Zanieczyszczenia powietrza” II. Zakład Geochronologii i Badań Izotopowych Środowiska Prof. Danuta J. Michczyńska – wykład „O źródłach cykliczności w zmianach klimatu Ziemi” Laboratorium: datowanie archeologiczne z zastosowaniem izotopu 14C. Uczniowie wysłuchali wykładu Prof. Danuty J. Michczyńskiej….
Biblioteka ogłasza wyniki konkursu: wykonaj wielkanocną ozdobę świąteczną- temat przewodni to ozdoba w formie książki- materiały ekologiczne.. Ze względu na wyrównany poziom przyznano dwa pierwsze miejsca w konkursie: I miejsce Julia Sapleta z klasy IVE I miejsce Marco Sapleta z klasy IIIB Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w środę 1 kwietnia 2026r. przed rozpoczęciem przerwy…
W okresie przedświątecznym w naszym liceum odbywała się akcja społeczna pod nazwą „ Przyjaźń bez granic”. Jej celem było psychiczne wsparcie ukraińskich uczniów ,którym wojna zniszczyła ich świat. Chcąc okazać im wsparcie i przywrócić odrobinę normalności, nasi licealiści ufundowali kilkadziesiąt kosmetyczek wypełnionych drobnymi kosmetykami, przyborami szkolnymi, zakładkami do książek oraz słodkościami. Szczególne podziękowania kieruję do…
