„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna”.
Jan Twardowski
29 kwietnia pożegnaliśmy uroczystą akademią tegorocznych maturzystów. Był to szczególny i niezapomniany dzień dla uczniów, którzy zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią.
Pierwszą część uroczystości rozpoczęła przemówieniem Pani Dyrektor Aneta Paździor, która wręczyła także dyplomy wyróżniającym się abiturientom. Życzenia i podziękowania złożyła również, przedstawicielka Rady Rodziców Pani Katarzyna Kurdasińska. Słowa wdzięczności dla Dyrekcji, nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej popłynęły z ust Zofii Klaczkowskiej, przedstawicielki tegorocznych maturzystów.
Wkraczający w dorosłość maturzyści, mogli powspominać wydarzenia i wycieczki klasowe a także usłyszeć wskazówki, sentencje, przesłania i życzenia powodzenia na maturze, które przekazali im w programie artystycznym uczniowie klasy: 3b4 i 3c4 pod opieką Pani Barbary Januszewskiej Hasiec i Pani Izabeli Basińskiej. Całą uroczystość uświetniły swoimi popisami wokalnymi: Julia Karczewska, Julianna Piórkowska, Natalia Meznik, Aleksandra Czarnecka, Magdalena Urbaniec- akompaniament.
Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych abiturientów. Może po latach z „łezką w oku” wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce i nieznane – stawało się zrozumiale, przyjazne i bliskie.
Życzymy Abiturientom wytrwałości i sukcesów na dalsze zmagania edukacyjne oraz życiowe.
Kochani,
„Pielęgnujcie swoje marzenia.
Trzymajcie się swoich ideałów.
Maszerujcie śmiało według muzyki,
którą tylko Wy słyszycie.
Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu,
a nie z oglądania się do tyłu”…