Promować, edukować, przekonywać – to najważniejsze słowa, które od 13 lat towarzyszą ,,Biegowi po Nowe Życie”, wydarzeniu, w którym nasze liceum (jako jedyna szkoła z Gliwic i jedna z 18 szkół z woj. śląskiego) wzięło udział. Impreza odbyła się 13 maja 2023 r.
Główną ideą tego wydarzenia jest promocja działań prozdrowotnych, a także edukacji w zakresie transplantologii. Innym, równie ważnym celem, jest aktywizacja społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu.
Tegoroczna, 22 edycja biegu, zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Na starcie biegu nordic walking stanęło 90 ekip składających się ze znanych osób ze świata kultury, sportu, nauki, mediów. Były także osoby, które osobiście przeżyły przeszczep i uczniowie śląskich szkół.
Nasze liceum reprezentowali: Aleksandra Tekla, Marta Walke z kl. 2e oraz Marta Marek, Fabian Grzywacz i Miłosz Sokoliński z kl. 2c.

Bardzo cieszymy się, że nasz szkoła została AMBASADOREM polskiej transplantologii. W najbliższych miesiącach odwiedzą nas osoby po transplantacjach, które opowiedzą o swojej walce o zdrowie i życie, o wdzięczności dla dawców i ich rodzin, o tym, że transplantacja to szansa na normalne, aktywne życie oraz naukę, pracę, spełnianie marzeń.

To był dla nas bardzo wzruszający, ale też pełen wrażeń, wyjątkowych spotkań i sytuacji dzień.
Myślę, że na długo zapadnie w naszej pamięci i sercach.

p. Ania Malczewska