Bioróżnorodność jest ważna – to klucz do utrzymania równowagi w przyrodzie. O jej złożoności oraz zagrożeniach mogła dowiedzieć się sporo klasa 1 c podczas zajęć terenowych w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.
W związku z nawiązaniem współpracy IV LO z Politechniką Śląską z wydziałem Mechaniczny Technologiczny mieliśmy przyjemność uczestnictwa w laboratoriach organizowanych przez Politechnikę Śląską z udziałem Pani Dziekan, dr hab. inż. Anny Timofiejczuk prof. PŚ. Zostaliśmy zaproszeni w ramach współpracy do udziału w zajęciach dot. tematyki nowoczesnej linii produkcyjnej APA w ramach projektu pt. „Dowiedzione, nauczone-cykl sześciu interaktywnych wykładów…
3 listopada 2022 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Stwierdzam ich ważność. W wyniku wyborów został wyłoniony Zarząd Samorządu Uczniowskiego w składzie: Przewodnicząca – Joanna Chmielińska Zastępca – Martyna Michalska Zastępca – Mateusz Sierakowski W imieniu własnym, nauczycieli i pracowników szkoły składam serdeczne gratulacje wszystkim osobom wybranym do Zarządu…
Górnośląski Instytut Technologiczny, Instytut Metali Nieżelaznych 25 października klasa 3c pod opieką pani Agnieszki Rams udała się do Sieci Badawczej Łukasiewicz na warsztaty w centrum ochrony środowiska. Woda zajmuje ponad 70% powierzchni Ziemi. Mogłoby się wydawać, że to niesamowicie dużo jednak zaledwie 2,5% tej wody jest słodkie z czego zaledwie 0,6% nadaje się do spożycia….