XVII Międzyszkolny konkurs antyczny „Sięgamy po laur olimpijski”

Diogenes z Synopy często powtarzał „ Lepsza jest uboga mądrość, niż głupie bogactwo”. Jednak uczestnicy tegorocznego konkursu antycznego, który odbył się 27.10.2021r. w naszej szkole, wykazali się ogromną wiedzą w zakresie biblii oraz mitologii greckiej. Pytania konkursowe sprawdzały nie tylko wiedzę uczniów, którą mogli wykorzystać przy kartach pracy, krzyżówkach, czy pytań ustnych. Niezbędne były również kreatywność, umiejętność pracy w zespole i wyobraźnia wymagane przy kalamburach oraz tworzeniu drzewa genealogicznego. Podczas konkursy wyczuwalna była miła atmosfera, ale nie zabrakło też rywalizacji i emocji, podczas podliczania punktów.
Najlepszą drużyną okazała się grupa z naszej szkoły w składzie Marta Walke i Apolonia Sanocka. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych reprezentowany przez Antoninę Szczudlak i Natalię Michałowską. Na trzecim miejscu znaleźli się Maksymilian Broja i Michał Pasierbski również z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, opiekunom drużyn i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie!
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, świetną zabawę i odświeżenie informacji o bohaterach biblijnych i mitologicznych. Mamy nadzieję, że widzimy się za rok!

Julia Jenerał kl. IIID4