

Mimo powrotu do szkoły na tak krótki czas, udało się zorganizować uroczyste zakończenie roku szkolnego podczas którego p. Dyrektor wraz z wychowawcami klas wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, nagrody oraz stypendia naukowe i sportowe. Swoimi występami uroczystość uświetnili nasi wspaniali muzycy: Zofia Klatka, Rozalia Hirsch i Filip Bucher. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Napisać, że wydarzenie: Festiwal Wschodzącego Słońca był zorganizowany przez uczniów i absolwentów z naszej szkoły rewelacyjnie, to nic nie napisać… 😉 W sobotę 24 sierpnia, młodzież w współpracy z Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz Instytut Korfantego zorganizowała festiwal inny niż wszystkie dotychczas. Kasia Kozicka wraz z Marceliną Bucher, Apolonią Sanocką, Hanią Popczyk, Kajtkiem Szczecińskim,…
Uczniowie klas 3 e i 4 c mieli okazję pogłębić wiedzę z dziedziny anatomii człowieka w wyjątkowych okolicznościach – poznali kolekcję Muzeum Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ta niezwykła lekcja pozwoliła im zobaczyć szczegóły budowy ludzkiego ciała „w naturze” i porównać je z ilustracjami znanymi z podręczników. Tak czy inaczej – ciało ludzkie jest fascynujące!
We wtorek 15 marca 2022 r. pod opieką Pani Anny Sadowskiej –Skowron i Pana Michała Klozy poszliśmy do gliwickiej palmiarni, aby wziąć udział w warsztatach zorganizowanych przez naszego nauczyciela biologii. W czasie zajęć rozwiązywaliśmy botaniczne i faunistyczne zagadki w oparciu o okazy roślin i zwierząt znajdujących się w naszej gliwickiej palmiarni. Pozwoliło nam to nie…