Wojciech Siudmak jest polskim malarzem współczesnym. Od niespełna 50 lat mieszka i tworzy we Francji. 

Artystę często porównuje  się do Salvadora Dalego i Rene Magritta. Uważany jest za głównego przedstawiciela realizmu fantastycznego, który łączy nadrealną wizję ze sztuką naturalistyczną. Jego charakterystyczny styl ma swoje korzenie w surrealizmie natomiast malarz chce zachować swobodę w tworzeniu i stawia na niezależność. „Uważam, że wyobraźnia oraz możliwość przekazu idei w formie artystycznej to właśnie autentyczny talent, prawdziwy dar. Nie akceptuję narzuconych tematów.” (W. Siudmak) 

Świat Siudmaka pełen jest osobistej symboliki, perfekcji, fantastycznych postaci i niekonwencjonalnych rozwiązań artystycznych. 

Jego dzieła stanowiły okładki do miesięcznika „Fantastyka”, idealnie wpasowywały się w tematykę magazynu. Artysta zilustrował również wszystkie tomy znanej na cały świat powieści „Kroniki Diuny”. Malarz podejmuje współpracę z projektantami i wykorzystuje swoje dzieła między innymi do aranżacji wnętrz. W swoich pracach Siudmak często podejmuje temat jedności człowieka z przyrodą i wszechświatem a znaczna część jego obrazów ma wymiar filozoficzny. 

Uczennice klasy 2D miały okazję zobaczyć niezwykłe obrazy artysty oraz 

zapoznać się z jego życiem i twórczością na spotkaniu w muzeum Willa Caro. 

Wrażenia są niezapomniane i pozostają na długo w pamięci. 

Klasa 2D