Nauczyciele bibliotekarze oraz nauczyciele poloniści zapraszają uczestników konkursu z twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

Regulamin

 1. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Andrzeja Sapkowskiego.
 2. Uczestnicy konkursu będą musieli się zapoznać z książkami Sapkowskiego z serii o Wiedźminie i trylogii husyckiej „Narrenturm”, „Boży bojownicy”, „Lux perpetua”.
 3. W konkursie mogą brać udział tylko uczniowie IV LO w Gliwicach.
 4. Uczestnicy konkursu mogą uczestniczyć w kategoriach recenzja, lub opowiadanie.
 5. Recenzja- może dotyczyć danej książki albo jednego z opowiadań o wiedźminie. Powinna być krótka i zwięzła( do 1 strony formatu A4)
 6. Opowiadanie- krótki utwór napisany albo w języku literackim albo w gwarze śląskiej około 200 słów, o tematyczne nawiązującej do twórczości Andrzeja Sapkowskiego odbiorze jego utworów, albo utwór własny nawiązujący do gatunku fantasy
 7. Zarówno recenzja jak i opowiadanie powinny być napisane poprawnie i stylistycznie. Koncepcja pracy przemyślana.
 8. Nagrody:
  1. a)Wszyscy laureaci, którzy zajmą pierwsze 3 miejsca otrzymają jednorazowo zwrot kosztów biletów do kina lub teatru dla 2 osób po przedłożeniu biletów do kina lub teatru. W przypadku biletu na przedstawienie teatralne honorujemy najtańsze miejsca.
  2. b)Wszyscy laureaci otrzymają cząstkową ocenę 6 z języka polskiego.
  3. c)Laureat 1 miejsca otrzyma dodatkowo nagrodę książkową lub zwrot kosztów książki zakupionej w formie ebooka lub audio (zwrot do kwoty 50 złotych za przedłożeniem dowodu zapłaty)
 9. Termin oddania pracy konkursowej do 20 kwietnia 2020 rok.
 10. Ogłoszenie wyników konkursu 25 maja 2020 roku.
 11. Zainteresowani konkursem zgłaszają się z gotowymi pracami do nauczycieli polonistów. Praca może być w formie papierowej należy podać imię nazwisko klasę
 12. Komisja w składzie nauczyciele poloniści, bibliotekarze rozstrzygną wyniki.
 13. Prace konkursowe 1-3 miejsca zostaną umieszczone na stronie szkoły albo też na stronie facebooku szkoły należy dołączyć zgodę pisemną na opublikowania utworów i podanie danych tożsamości (imię nazwisko klasa).