We wtorek 14.11.2023 r. klasa 2c oraz wolontariusze z Szkolnego Klubu Wolontariatu Malczusia Team mieli przyjemność być częścią wyjątkowego wydarzenia tj. II Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych Osób z Niepełną Sprawnością Memoriał Ryśka Pilcha zorganizowanych przez Fundację Różyczka przy współpracy z Chwyciarnia PreZero Arena Gliwice.
Uczniowie wspierali i kibicowali ponad 130 niepełnosprawnym zawodnikom, razem z nimi uczestniczyli w zajęciach ZUMBY, mieli okazje na integracje i wspólne rozmowy.
Młodzież poznała wielu ciekawych ludzi- m.in. najszybciej wspinającą się kobietę na świecie oraz dwukrotną mistrzynię w tej kategorii – Aleksandrę Mirosław, która w trakcie prelekcji opowiadała zarówno o sobie jak i o samej dyscyplinie.

Dzięki obecności i pomocy naszego absolwenta – bardzo utytułowanego wspinacza- Jana Kroszki uczniowie mieli okazję powspinać się na ściance, asekurować i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat tej pięknej dyscypliny sportu.

To była dla wszystkich najlepsza lekcja empatii, życzliwości, radości z życia – mimo niepełnosprawności, przełamywania granic, barier i lęków.
Bardzo cieszymy się, że mogliśmy w tej prawdziwej lekcji życia uczestniczyć 🥰

Uczniowie kl. II c wraz z Wolontariuszami