Dnia 1 marca 2023 r. nasze liceum po raz kolejny zorganizowało międzyszkolny konkurs z języka angielskiego o nazwie „RU English aware?”, którego uczestnikami byli uczniowie gliwickich szkół ponadpodstawowych.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwsza część składała się z pisemnego testu, po którym do kolejnego etapu dotarli przedstawiciele trzech szkół. W drugiej rundzie uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością samego języka, ale także wiedzą z zakresu kultury krajów anglojęzycznych. Uczniowie w 3-osobowych zespołach zmagali się z pytaniami z różnych kategorii, wylosowanych przez koło fortuny. Liczyła się współpraca, szybkie myślenie, ale także uśmiech od losu :).

Najlepszy wynik uzyskała drużyna z IV Liceum Ogólnokształcącego – Oliwia Gracyas, Antoni Kłusek oraz Zuzanna Kozieł. II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych – Bartosz Bieniek, Dawid Piotrowski oraz Maciej Dymkowski. Na III miejscu znaleźli się przedstawiciele III Liceum Ogólnokształcącego – Weronika Konopka, Mateusz Styś oraz Przemysław Plewka. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

Ogromne podziękowania kierujemy również w stronę Pań: Magdaleny Jurkowskiej, Anny Miszteli oraz Anny Wojcieszczak, które były głównymi organizatorkami konkursu :).
zredagowała:
Natalia Perliceusz 1b