17 maja uczniowie klasy 3c wybrali się do Katowic, aby w gościnnych laboratoriach Pałacu Młodzieży przeprowadzać doświadczenia z poznanych niedawno grup związków – alkoholi, aldehydów, ketonów i kwasów karboksylowych. Najwięcej entuzjazmu wzbudził oczywiście ogień – pokaz samozapłonu gliceryny i “burza” z iskrami powstająca w wyniku połączenia stężonego kwasu siarkowego (VI), denaturatu i kryształków manganianu (VII)…
Bioróżnorodność jest ważna – to klucz do utrzymania równowagi w przyrodzie. O jej złożoności oraz zagrożeniach mogła dowiedzieć się sporo klasa 1 c podczas zajęć terenowych w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Było wesoło i aktywnie!
Polecam wszystkim rodzicom poniższy artykuł opublikowany na portalu EDUNEWS, napisany przez p. Monikę Wysocką.Temat jak najbardziej aktualny i ważny! 42 proc. nastolatków w wieku 15-18 lat otrzymało kiedyś nagie, intymne materiały, a 13 proc. wysłało swoje nagie zdjęcia/filmy innej osobie – podaje NASK. Są też aplikacje, które niewinne zdjęcia mogą przekształcić w te o wyraźnie…