Wrocław ❤🎄❤️🎄❤️

W dniu 12.12.2023 r. klasa 2c wraz z wychowawcą p. Danielem Wiejowskim oraz p. Anną Malczewską udała się na wycieczkę do Wrocławia.
Uczniowie odwiedzili Muzeum Pana Tadeusza, aby poznać bliżej biografie dwóch wybitnych Polaków – Jana Nowaka -Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego, a także wziąć udział w lekcji muzealnej „Kurier z Warszawy. O żołnierzach Armii Krajowej”. Uczniowie zobaczyli pamiątki przypominające działalność Polskiego Państwa Podziemnego, druki Wydziału Informacji i Propagandy AK oraz tajemnicze Archiwum Felicji, a także Order Virtuti Militari.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer po centrum miasta. Młodzież odwiedziła Stare Jatki, Kamienice Jaś i Małgosia oraz Kościół Garnizonowy. Na Rynku podziwiała piękne kamienice, Ratusz z najstarszym dzwonem zegarowym w Polsce. Z Mostu Pokutnic w Kościele Marii Magdaleny uczniowie zachwycali się panoramą miasta z góry. Nie lada atrakcją stało się poszukiwanie słynnych wrocławskich Krasnali.
Ostatnim punktem wycieczki był Jarmark Świąteczny, który był pełen budek z pierniczkami, rękodziełem, świątecznymi przysmakami oraz gorącymi napojami. Można było poczuć zbliżające się święta..😉

To był niesamowity dzień, pełen niezapomnianych wrażeń i radości. Mamy nadzieje, że takich wycieczek będzie więcej 🥰