

W IV LO otwieramy przed naszymi uczniami szerokie MOŻLIWOŚCI i wspólnie projektujemy ich przyszłość zawodową. Za nami intensywny czas pełen praktycznych doświadczeń! Podsumowanie naszych działań w ramach doradztwa edukacyjno-zawodowego: Indywidualne zajęcia z doradztwa zawodowego Podczas spotkań uczniowie skupiali się na świadomym planowaniu własnej kariery. Tematyka zajęć obejmowała m.in.: Wizyty studyjne u lokalnych przedsiębiorców Wizyty studyjne…
Ofiarowany czas, obecność, życzliwość- dla starszych, samotnych, schorowanych ludzi –BEZCENNE!!!! Kolejny nasz odruch serca to wizyta w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gliwicach. Niezwykle poruszające i emocjonalne doświadczenie. Odwiedziłyśmy tam sześć pań i czterech panów. Zaskoczenie, radość, wdzięczność tych ludzi nie do opisania.
To już jedna z ostatnich, przedmiotowych wycieczek naszej klasy, 3c. Tym razem, w pewien listopadowy wtorek, wybraliśmy się do Wrocławia. Wyruszyliśmy z samego rana, a naszym pierwszym punktem programu była wystawa naukowa, autorstwa prof. Gunthera von Hagensa, która, w różnych odsłonach cieszy się ogromną popularnością i uznaniem zwiedzających. Ekspozycja ,,Body Worlds Vital” opowiada o cudzie,…
Gliwickie muzeum zaoferowało młodzieży atrakcyjne wykłady i piękną, nieszablonową wystawę malarstwa Z. Stryjeńskiej. Klasy humanistyczne 3 e i 1 f wraz z panią J. Paletą uczestniczyły w tym wydarzeniu.Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Willi Caro.