Promować, edukować, przekonywać – to najważniejsze słowa, które od wielu lat towarzyszą ,,Biegowi po Nowe Życie”, wydarzeniu, w którym nasze liceum (jako jedyna szkoła z Gliwic i jedna z 18 szkół z woj. śląskiego) wzięło udział. Impreza odbyła się 18 maja 2024 r.
Główną ideą tego wydarzenia jest promocja działań prozdrowotnych, a także edukacji w zakresie transplantologii. Innym, równie ważnym celem, jest aktywizacja społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu.
Tegoroczna, 24 edycja biegu, zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Na starcie biegu nordic walking stanęło blisko 100 ekip składających się ze znanych osób ze świata kultury, sportu, nauki, mediów. Były także osoby, które osobiście przeżyły przeszczep i uczniowie śląskich szkół.

Nasze liceum reprezentowali: Emilia Hrybik i Tomasz Filipek z kl. 2c, Malwina Drabik i Wiktor Kluj z 2f oraz Marta Walke z kl. 3e.

To był dla nas bardzo wzruszający, ale też pełen wrażeń, wyjątkowych spotkań i sytuacji dzień.
Myślę, że na długo zapadnie w naszej pamięci i sercach.

Pani Minister Zdrowia – Izabela Leszczyna, Przemysław Saleta, Jerzy Mielewski, Halina Mlynkova, Piotr Gruszka, Angelika Cichocka, Jarosław Kret, Olga Łasak, Cezary Trybański, Aleksandra Radwan, Łukasz „Juras” Jurkowski, Julia Chatys, Paulina Chylewska i Zbigniew Bródka – to tylko niektóre ze znanych osób, które mieliśmy okazje poznać i wspólnie z nimi uczestniczyć w biegu.

p. Ania Malczewska