W czwartek, 9 grudnia, nasza szkoła była gospodarzem konkursu matematycznego w ramach Dni Gliwickich Młodych Naukowców. Wydarzenie to jest pierwszym z czterech turniejów dla szkół podstawowych. W pozostałych zawodnicy zmierzą się z zagadnieniami z geografii i biologii, chemii i fizyki oraz przygotują pracę badawczą. Te konkursy odbędą się w innych placówkach.

Dzisiejsze zmagania składały się z dwóch etapów. W pierwszym uczestniczki i uczestnicy rozwiązywali test składający się z dziesięciu zadań. Drugim etapem były rozrywki matematyczne. Sudoku, krzyżówka, rebusy, zagadkowe równości oraz zagadki z zapałkami – nad tym łamały sobie głowy osoby, które uczestniczyły w zawodach.
Podczas całego spotkania wszystkie drużyny pracowały z dużym zaangażowaniem.
W konkursowych zmaganiach wzięło udział piętnaście trzyosobowych drużyn z gliwickich szkół podstawowych.
Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9, drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6, a trzecie – grupa ze Szkoły Podstawowej nr 39.
Konkurs przygotowały nauczycielki matematyki, które pragną podziękować uczennicom i uczniom z klas 3B4 oraz 2A za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu konkursu.
„Matematyka jest uniwersalna: nie ma rzeczy, która by była jej obca”. Ta mądrość sformułowana przez wybitnego polskiego matematyka Hugona Steinhausa niech przyświeca nam wszystkim nie tylko podczas konkursów matematycznych.