„Matematyka jest uniwersalna: nie ma rzeczy, która by była jej obca” – te słowa Hugona Steinhausa przyświecały wydarzeniu, które odbyło się 28 listopada w szkolnej auli IV LO. Tego dnia konkursem matematycznym, przygotowanym przez matematyczki, rozpoczęły się IX Dni Gliwickich Młodych Naukowców. Ten projekt edukacyjny, organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumana oraz Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach – Wojciecha Zająca, służy popularyzacji nauki wśród uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków z Gliwic i powiatu gliwickiego.
Przedsięwzięcie realizowane jest razem z Politechniką Śląską.
W matematycznych zmaganiach wzięło udział 21 dwuosobowych drużyn z 7 i 8 klas szkół podstawowych.
Uczestniczki i uczestnicy rozwiązywali zadania w formie testu oraz musieli sprostać różnego rodzaju łamigłówkom matematycznym.
W tym turnieju bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9, drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6.
Trzecia lokata przypadła w udziale uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 17.
W kolejnych tygodniach odbędą się konkursy organizowane przez inne placówki edukacyjne: konkurs biologiczno-geograficzny (SP1), chemiczno-fizyczny (V LO) oraz konkurs na pracę badawczą (SP13).
Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie.