Drodzy uczniowie. Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Szkolny Związek Sportowy – „Kształcenie animatorów sportu szkolnego” – Młodzieżowy Sędzia Sportowy.

Przedsięwzięcie w skrócie polega na merytorycznym i praktycznym przygotowaniu uczestników do pełnienia funkcji młodzieżowego sędziego sportowego w wybranej dyscyplinie sportu (w naszym przypadku to piłka nożna).

Poszukujemy chętnych do stworzenia 10 osobowej grupy, która w okresie od 26 września do 30 listopada 2022 r. pod okiem Pana Daniela Wiejowskiego będzie poszerzała swoją wiedzę, by później po zakończonym kursie zdać egzamin podczas 3dniowego szkolenia.

Z uwagi na finansowanie projektu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki udział w kursie, materiały szkoleniowe jak również 3 dniowe szkolenie (z noclegami i wyżywieniem) dla uczestników jest darmowe.

Po konsultacji ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej w Katowicach ukończenie kursu będzie niemal równoznaczne z nabyciem uprawnień sędziego piłki nożnej.

Jeżeli ktoś z Was chciałby poznać piłkę nożną z perspektywy sędziego zapraszamy po więcej szczegółów do Pana Daniela Wiejowskiego.