Dzień 3 listopada 2022 r. stał się prawdziwym świętem demokracji w naszej szkole. Po kampanii wyborczej i świetnie zorganizowanej debacie przyszedł czas na tzw. chwilę prawdy – czas na dokonanie mądrego i odpowiedzialnego wyboru.
Już od wczesnych godzin rannych w szkole pracowała Komisja Wyborcza, przygotowując lokal. Barwy państwowe, godło oraz odpowiedni zapieczętowana urna wyborcza podkreśliły doniosłość wydarzenia. Już w pierwszych minutach po otwarciu lokalu wyborczego komisja miała pełne ręce pracy: zbierała podpisy na listach wyborców, sprawdzała legitymacje szkolne i wydawała karty do głosowania oraz udzielała niezbędnych instrukcji. Głosujący mogli oddać swój głos w specjalnie wyznaczonych miejscach, zapewniających dyskrecję. Po zamknięciu lokalu wyborczego nastąpiło otwarcie urny i zliczenie głosów.
W głosowaniu wzięło udział 565 uprawnionych uczniów z 668 (to jest 84,58% ogółu uprawnionych). Poszczególni kandydaci zdobyli następującą ilość głosów:
Zadrosz Zuzanna – 43 głosy
Chmielińska Joanna – 191 głosów
Michalska Martyna – 179 głosów
Sierakowski Mateusz- 132 głosy
Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kreatywności, samozaparcia i wytrwałości w realizacji wyborczych obietnic.
Bardzo dziękujemy Komisji Wyborczej: przewodniczącej – Annie Różyckiej, zastępczyni – Magdalenie Hebda oraz członkiniom komisji – Justynie Kaczmarczyk, Aleksandrze Barańskiej , Zuzannie Czerwińskiej, Magdalenie Sobczyk, Nicole Mandel za ogromne zaangażowanie i perfekcyjne przeprowadzenie wyborów.
Wykonaj lampion na Halloween- wykorzystując do tego dary jesieni np. z lasu 🍂🍁🍁🍂🍂 bądź dynię 🎃, ale tak, żeby motyw książki 📖 był motywem przewodnim. I miejsce zdobyła Zuzanna Janicka z klasy ID. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców oraz firma Fielmann z Gliwic. Po odbiór dyplomu i nagrody zapraszam do biblioteki📕📕📕.
Święta Bożego Narodzenia przychodzą co roku cicho — jakby chciały nam przypomnieć, że w świecie pełnym pośpiechu najważniejsze rzeczy wcale nie krzyczą. To czas bliskości, uważności i nadziei, która — nawet jeśli bywa krucha — potrafi dać siłę na kolejny dzień. Życzymy Wam przede wszystkim pokoju. Tego, który zamieszkuje serce i tego, który buduje relacje….
Dnia 27 października 2022 roku odbył się w naszej szkole XVIII Międzyszkolny Konkurs Antyczny „Sięgamy po laur olimpijski”. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami z zakresu wiedzy o mitologii greckiej i o Biblii. Niezbędne były umiejętność pracy w grupie, kreatywność oraz spryt. Choć przy jednym z zadań napotkaliśmy problemy techniczne, nikt nie popadł w panikę, a…